Õpetajad

 

Swami new

Swami Vivekananda Saraswati

Tai / Rumeenia

Vivekananda, keda tuntakse ka lihtsalt Swamina ja kes on Somananda kauaaegne õpetaja, asutas tunnustatud Agama joogakooli, mille peakeskus asub Tais. Swami on India ja Tiibeti jooga kõige algupärasemate ja iidsemate vormide võimas ning pühendunud õpetaja, ometi esitab ta spirituaalsust elava kaasaegse teadusena. Ta hakkas spirituaalsust uurima alates 16. eluaastast ning ülikoolis inseneriteaduste magistrikraadi omandama asudes oli ta intensiivsete jooga- ja tantrismiõpingutega juba algust teinud. Swami on üks vähestest tänapäeva jooga- ja tantraõpetajatest, kes tunneb kundalini jooga, Tiibeti jooga ja gnostilise kristluse valdkondi täielikult ja on haruldase kašmiiri šaivismi meister. Sageli ei soovi vaimsed õpetajad rääkida oma vaimsetest saavutustest, siiski on oluline märkida, et Swami Vivekananda on jõudnud kõrgete vaimse eneseteadvustamise ja samadhi tasemeteni. Swami on sündinud Rumeenias, kuid on viimased 20 aastat elanud Taanis, Indias ja Tais.

Somananda new

Somananda

Iisrael / Eesti

Vaimsus ja inimmeele võimed pakkusid Somanandale huvi juba väga noores eas. Ta õppis oma kodumaal Iisraelis õigusteadust ja tegi algust juristikarjääriga, ent leidis, et tema kirg peitub mujal – vaimsuses. Juristikarjääri kõrvalt avastas Somananda 1996. aastal kire jooga vastu ja hakkas seda raamatutest õppima. Tema armastus jooga ja vaimsuse vastu kasvas ning ta läks Indiasse ja kohtus oma õpetaja, Swami Vivekananda Saraswatiga. Somananda hakkas kohe põhjalikult õppima joogat, tantrat ja mediteerimist ning sai aastal 2000 õpetajaks. Ta on saavutanud kõrged vaimse teadvustuse tasemed ning on Eesti tantristliku joogakooli Bhairava Yoga asutaja ja juhtivõpetaja. Bhairava Yoga pakub laia valikut väärtuslikke vaimseid õpetusi. Somananda on viimase kümne aasta vältel õpetanud Indias, Tais, Iisraelis, Euroopas ja elab nüüd Eestis.

Liisa Maimon

Eesti

2009. aastal sattus Liisa esimesele Somananda tantrajooga kursusele Eestis. Eneselegi teadmata sai sellest alguse täiesti uus ja põnev teekond tema elus – vaimne teekond. Saadud teadmistest ja õpetustest lummatuna jätkas Liisa tantra-, jooga- ja meditatsiooniõpinguid Somananda käe all ja Agama Yoga joogakoolis. Talle sai selgeks, et jooga, eriti autentse liini kaudu õppides, on äärmiselt võimas ja praktiline isikliku arengu teadus. Liisa on läbinud Agama Yoga intensiivse 3-kuulise joogaõpetajate koolituse. Kolme aastase intensiivse õppimise järel sai temast ka tantraõpetaja. Eestis sündinud Liisa on Bhairava Yoga kaasasutaja ja tegevjuht ning Tantrafestivali peakorraldaja.

Eugene Hedlund

USA

Eugene on sertifitseeritud 5 rütmi tantsu õpetaja ja SheddingSkins isikliku muutumise tee ja Raw Truth Living looja. Ta on ka Tribal ja Heart Centered Tantra kaaslooja. Eugene kireks on julge ning autentne piiride uurimine, võttes omaks oma varju, et avastada põhjuseid ja integreerida kogu meie terviklik olemus. Tema tööks laiemalt on kutsuda iga inimest iseendasse armuma ja tundma end väestatuna, astumaks kahtluste ja vabandusteta kogu oma olemusse. Tantsu kaudu avastame oma kehakeele õrna elutarkuse. Šamaani tee ühendab meid sügavuti oma algolekuga, Maa endaga ning suurte õpetajate – surma ja muutumisega.

Špela Gornik

Sloveenia

Olles tõeline raamatukoi, sattusid 90-ndatel Špela kätte seksuaalenergia arendamist käsitlevad Mantak Chia raamatud. Ta oli avastustest nii vaimustuses, et otsustas minna ülikooli Hiina keelt ja kultuuri õppima. Nende teemadega üsna tuttavaks saades (mis hõlmas ühtlasi Hiinas elamist, õppimist ja töötamist) sukeldus Špela autentsete allikate kaudu Hiina seksuaalkunste uurima. Ta on teinud koostööd paljude Hiina arstidega, töötades tõlgina traditsioonilise Hiina meditsiini alal. Ta avastas, et Hiina meditsiin koos meditatsiooniga moodustavad tervist ja pikaealisust toetavate seksuaalpraktikate teoreetilised ja praktilised alused. Armastus – selle andmine, tundmine ning armatsemine ise – annab Špelale pideva motivatsiooni vaimseks kasvamiseks.

 

Yogita

Iisrael

Yogita on Tais asuva Agama joogakooli vanemõpetaja. Ta on viimase 10 aasta jooksul uurinud ja õpetanud seksuaalset Tantrat ja joogat nii Tais kui ka Indias, Iisraelis, Mehhikos ja Rootsis. Yogita on oma sisemisele arengule orienteeritud kirglik tantrapraktiseerija ning ta on viimased viis aastat juhtinud naiste tantragruppe ja -rituaale. Lisaks on ta läbi tantramassaaži aidanud sadadel inimestel üle maailma avada oma seksuaalset ja orgastilist potentsiaali.

 

Flore Nicolas

Prantsusmaa

Flore on sügavalt entusiastlik ja armastav Ayurveda arst, kelle kireks on inimeste juhendamine suurema õnneseisundini läbi tervise. Tema õpetused on mängulised, täis tarkust ja südamlikku kirge. Flore on ülikoolikvalifikatsiooniga Ayurveda arst, kel on 12-aastane praktiseerimis- ja õpetamiskogemus Euroopas, Indias ja Aafrikas. Ta on üle 20 aasta joogat ning 5 aastat tantrat praktiseerinud. Ta on The Radiant Couple (Särav paar) kursuste ning Ecstatic Womanhood Institute (Ekstaatilise naiseksolemise instituudi) kaaslooja. Flore armastab töötada Ayurvedaga kui tantristliku meditsiiniga, tuues ekstaasi nii kehale, meelele kui hingele.

 

Petur Petursson

Island

Petur on alati iidseid tarkusi hinnanud ja veetnud viimased 20 aastat mitmeid jooga- ja tantraõpetusi ning põhjamaade ja põlisameerika šamanismi uurides. Tal on rikkalikult teadmisi ja kogemusi ning ta on südamest pühendunud. Ta on keskkonnakonsultant ja lektor ning joogaõpetaja, samuti The Radiant Couple (Särav paar) kursuste kaaslooja. Tema kireks on ühiskonna transformeerimine läbi mehelikkuse tugevdamise ja inimkonna taasühendamine looduse vaimse aspektiga.

Deva Lokita

Eesti

Deva on Osho meditatsioonide ja meditatsiooniteraapiate läbiviija ning omab Osho rahvusvahelise meditatsioonikeskuse sertifikaati. Ta on läbinud ka Sudheer P. Niet’i meditatsiooni enesehüpnoosi kursuse. Deva on üks Eesti Osho meditatsiooni keskuse juhte, kus ta annab regulaarseid kursusi ning tõlgib teisi Osho praktikate läbiviijaid ja õpetajaid.

Chandini Sarita

Eesti

Chandini Sarita huvitus juba noorena inimese sisemaailmast. Tal on magistrikraad psühholoogias ja mõnda aega täitis ta päevi psühholoogiline nõustamine, kuni ta avastas traditsioonilise Hiina meditsiini ja algas tema meditatsioonipraktika. Kolm aastat selle iidse teaduse õpinguid andsid talle sügava kogemuse inimese sisemaailma kohta ning näitasid talle uut suunda. Aastal 2007 avastas ta Osho maailma. See oli tema elu üks suurimaid pöördepunkte. Chandini Sarita on nüüd Osho meditatsioonide ja meditatsiooniteraapia „Mystic Rose” sertifitseeritud läbiviija. Ta on üks Tallinna Osho meditatsioonikeskuse juhte ja õpetajaid ning 2015. aastal avas ta Eesti Meditatsiooni Kooli.

 

Kriya Dara

Eesti

Kriya avastas oma kire vaimsete õpingute vastu mõne aasta eest. Ta asus Osho õpetusi uurima ja on nüüdseks Osho meditatsioonide ja metitatsiooniteraapiate sertifitseeritud läbiviija. Ta on õppinud meditatsiooni enesehüpnoosi ja leidnud, et see on ainulaadne vahend enesetervendamiseks ja oma sisemaailmaga ühenduse loomiseks. Kriya on üks Eesti Osho meditatsiooni keskuse juhtidest, kus ta annab regulaarseid Osho meditatsioone ja kursusi.

 

Hanna Angell

Inglismaa

Aastatepikkune eraldatus omaenda kehast viis Hanna enesearengu teele, et taasavastada iseend ja oma ühendus eluga. Seeläbi avastas ta liikumise, seksuaalenergia, muusika ja puudutuse imelised ja tervendavad mõjud. Ta õppis ekstaatilist tantsu, püha seksuaalsust ja tantrat, mis aitasid Hannal mitte ainult terveneda, vaid taasavastada ja taasluua ka ühendus iseendaga ning realiseerida oma kirgi. Nüüd jagab Hanna oma pehmust, energiat ja kirge maailmaga, et aidata ka teistel end tõeliselt elusana tunda, olles ühenduses nii oma keha kui kogu eluga. http://www.lovingyoursensualself.com/

 

João André Cosme

Portugal

João sündis ja kasvas üles Portugalis ning on elanud 13 aastat Ühendkuningriigis. Veetnud palju aastaid ülikoolis Aafrika kirjanduse õppejõuna, alustas ta oma vaimset rännakut isikliku vabaduse ja õnne suunas ning avastas peagi, et tema kirg ja kutsumus asub mujal. Kohtudes tantra ja püha seksuaalsusega, hakkas ta Olemise koolis (School of Being) tantraõpetajaks õppima. Sellest ajast peale on tema kireks jagada oma õpetusi holistliku lähenemisega, aitamaks ka teistel erinevates vaimse arengu aspektides oma täispotentsiaali saavutada. Ta kasutab tantrat, pakkumaks inimestele vahendeid tervenemiseks, kasvamiseks, autentsuse, vabaduse, elujõu, naudingu ja õnne saavutamiseks… ning seda alati kaastundlikult. http://www.lovingyoursensualself.com/

 

Urmas Sõõrumaa

Eesti

Urmas Sõõrumaa on tuntud Eesti ettevõtja, kes on tegev nii turvateenuste kui ka kinnisvara valdkonnas. Paljud aga ei tea, et lisaks igapäevastele ettevõtlusega seotud tegemistele on ta juba aastaid tundnud huvi ja praktiseerinud erinevaid idamaade teadusi ja vaimseid õpetusi. Urmase üheks kiindumiseks on Mantak Chia ja taoismiõpetused. Hiljuti veetis ta Tais kolm järjestikust nädalat pimeruumi retriidil puhastades oma meelt ja keha. Läbitud praktika tõi kaasa olulisi meelelisi läbimurdeid ja eneseavastusi. Just sellest ja muudest vaimse praktika ja igapäevaelu sidumisega seotud teemadest ta Tantrafestivalil kõneleb.

 

Elicia Deva

USA

Elicia on terve elu müstikat, neuroteadust, alkeemiat, müstikakoole ja vaimseid teadusi uurinud. Ta lõpetas Stanfordi ülikooli inimteadvuse erialal ja viimased aastakümned on ta maailmas reisinud, otsides õpetusi, mis kätkevad endas suurimaid tarkusi. Ta usub, et tantra on inimpotentsiaali mõistmiseks kõige täielikum saadaolev vaimne tehnoloogia. Tantra sobib tema temperamendiga, olles nii Jumalanna kui Maa armastaja. Tema kireks on teaduse ja vaimsuse ühendamine.

 

Nicolas Cambas

Argentiina

Nicolas on eksperimenteeriv kunstnik, kes uurib kunsti, teraapia ja ühiskonna teemasid, kasutades selleks peamiselt improvisatsiooni ja eksperimentaalkeelte erinevaid aspekte teatris, klounaadis, tantsus, muusikas ja šamanismis. Ta otsib oma tundides ühenduspunkte struktuuri ja improvisatsiooni, mängu ja kollektiivse alateadvuse, naeru ja tervendamise, šamanismi ja paradigma muutuse vahel. Ta õpetab kunsti ja šamanismi Ecuadori tantrakoolis Durga’s Tiger School.

 

Mirjam Hakkaja

Eesti

Mirjam on vaimsete õpetuste vastu huvi tundnud juba alates oma teismeeast 1980-ndatel, kui tal oli esmakordselt võimalus lugeda jooga- ja tantratekste. See huvi jäi vahepealsetel edukatel karjääriaastatel tagaplaanile. Mirjami kirg kogeda olemise sügavamaid tasandeid lõi taas õitsele, kui temast sai jooga- ja tantraõpilane Somananda Maimoni juhendamisel aastal 2010. Sellest ajast alates on ta huvitunud ka ajurveedast, mida ta on õppinud nii Euroopas kui Indias. Mirjam on saanud ajurveeda õpetajaks ja praktikuks, kuna see võimaldab elu täielikult kogeda ja nautida.

 

Liivi Hiienurm

Eesti

Liivi on alati vaimsuse ning elu saladuste vastu huvi tundnud. Aastal 2012 leidis ta oma tõelise kire akrojoogast. Ta tõi selle dünaamilise õpetuse oma kodulinna Tartusse ja on olnud selle ala aktiivne eestvedaja ja õpetaja. Mõned viimased aastad on ta käinud joogi teed, minnes sügavuti praktikasse. Liivil on diplom turismis ja hotellijuhtimises. Ta on töötanud turismis, kuid tema tõeline kutsumus on olla giidiks akrojooga maailmas.

 

Silver Tang

Eesti

Silver on sertifitseeritud jooga ja akrojooga instruktor. Ta kohtus akrojoogaga esmakordselt ühes permakultuuri kogukonnas Equadoris, kus ta peagi mõistis, et tagasiteed pole. Igal praktikaseansil paelub teda see, kuidas AJ toob veelgi peenemaid teadvustusi kohalolust, pühendumisest, teiste ja iseenda kuulamisest ning mis kõige tähtsam – kogukonna loomisest. Ta on üks esimestest akrojooga tutvustajatest Eestis ning üks Eesti AJ kogukonna kaasloojaist.

 

Rajendra

Eesti

Rajendra õppis ülikoolis energeetikat. Teda on ikka huvitanud, kuidas nähtamatud asjad toimivad. Selline uudishimu viis ta 2010. aastal iseenda avastamise teele, kus ta alustas jooga- ja tantraõpingutega, mida peagi täiendasid erinevad meditatsioonitehnikad ja – praktikad. Tahtest olla maailmas kasulik ja jagada headust, õppis ta Agama joogakoolis ka joogaõpetajaks ning jagab nii oma kirge nüüd oma õpilastega.

 

Liisa-Indra Pajuste

Eesti

Liisa-Indra on lõpetanud Tallinna Ülikoolis politoloogia eriala ja töötanud ajakirjaniku, peatoimetaja ja kommunikatsioonijuhina.

Elu on teda alati nähtamatut avastama suunanud. Nii proovis Liisa-Indra ühel päeval pea 10 aastat tagasi toortoitu ja koges kõrget energiataset, head enesetunnet ka vaimset ärkamist. Ta naases küll tavapärase dieedi juurde, kuid hakkas liikuma vegan-toidu suunas. Tänaseks on ta abielus ja kahe lapse ema ning tema pere on olnud toor-veganid juba peaaegu 5 aastat. Liisa-Indral on ka oma veebileht banaanisaar.ee

 

Dr. Mare Pruks

Eesti

Dr Mare Pruks töötab naistearstina, paari – ja seksuaalterapeudina. 2012. aastal väljastati talle Põhjamaade Kliinilise Seksuoloogia Assotsiatsiooni (NACS) poolt kliinilise seksuoloogi diplom, mis kinnitab tema asjatundlikkust selles vallas ning annab talle kliinilise seksuoloogi pädevuse. Ta on ka Eesti Akadeemilise Seksuoloogia Seltsi juhatuse liige. Lisaks on Mare õppinud viis aastat kehale orienteeritud psühhoteraapiat. Tema õpetajateks selles valdkonnas on olnud Cornelia ja Siegmar Gerken, kes on ” International Institute for Core Evolution® & CoreSoma ” rajajad ja õpetajad.